B E R N A R D  C Y K L O K L U B  S L O V A K I A
Meno:
Heslo:

Kto sme
O čo nám ide
Cykloakcie roku 2005
Akcie roku 2006
Akcie roku 2007
Akcie roku 2008
Akcie roku 2009
Akcie roku 2010
Akcie roku 2011
Akcie roku 2012
Akcie roku 2013
Akcie roku 2014
Zaujímavosti
Stanovy
Napíšte nám

2% danePriateľské cyklostránky:

Cykloklub Apollo
Klub Bratislavských Turistov
Cykloklub Nižná
Bike Team
CK Svätý Jur
Cyklo Slovakia Bratislava
Cyklopredajňa Športservis
Jarný výlet na Biely kríž, 3.4.2011

Staré Mesto – cez Jaskov rad na Kramáre – Železná studienka – Červený kríž – Biely kríž – Košarisko – Biely kríž – Krasňany – Petržalka – Staré Mesto.
Dĺžka trasy: 70 km
Po peknej prvej aprílovej sobote nasledovala aj teplá nedeľa. Vydali sme sa tentoraz do kopcov – na Biely kríž, odtiaľ na Košarisko do country klubu Zapadnutý kút. Tam sme si pochutnali na povestnej fazuľovej polievke, doplnili sme tekutiny a vydali sa späť na Biely kríž a do Krasňan, na ceste do Krasňan je položený z veľkej časti nový asfalt. Cestou sme stretli mnohých cyklopriateľov.
Výlet nám pokazili nové výhľady, ktoré sa objavili za posledné roky – vyrúbané stráne Bratislavského lesoparku, ktoré sa stávajú nemým svedkom činnosti človeka – ničiteľa. Vyzerajú miestami ako totálna apokalypsa. Vyrubovanie lesov v okolí Bratislavy, Limbachu a Pezinka je dôkazom chamtivosti novodobých vlastníkov, ktorí pre peniaze obetujú čokoľvek, ako aj dôkazom neschopnosti spoločnosti postaviť sa voči novodobým zločincom (pardón, lesobarónom).
Zišli sme dole, kde nás vítala jar v plnej paráde - kvitnúce stromy, spev vtákov a vône, ktoré sa zatiaľ nedajú digitálne sprostredkovať... Bol predvečer 66. výročia oslobodenia Bratislavy.Stretnutie na Železnej studienke.

Bratislava, Železná studienka, bufet.

Bratislava, Železná studienka je vyhľadávaným rekreačným strediskom.

Miloš

Bratislava, Železná studienka.

Jarná príroda.


Naspäť


 
 Bernardcykloklub.sk