B E R N A R D  C Y K L O K L U B  S L O V A K I A
Meno:
Heslo:

Kto sme
O čo nám ide
Cykloakcie roku 2005
Akcie roku 2006
Akcie roku 2007
Akcie roku 2008
Akcie roku 2009
Akcie roku 2010
Akcie roku 2011
Akcie roku 2012
Akcie roku 2013
Akcie roku 2014
Zaujímavosti
Stanovy
Napíšte nám

2% danePriateľské cyklostránky:

Cykloklub Apollo
Klub Bratislavských Turistov
Cykloklub Nižná
Bike Team
CK Svätý Jur
Cyklo Slovakia Bratislava
Cyklopredajňa Športservis
Otvorenie sezóny na zámku Schloss Hof, 2.4.2011

Bratislava-Staré Mesto – Most SNP – Wolfsthal – Hainburg an der Donau – Schlosshof – Marchegg – Baumgarten an der March – Zwerndorf – Angern an der March – kompa – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave – Devín – Bratislava
Dĺžka trasy: 110 km
Schloss Hof mapa, Schloss Hof zámok, Program Ostermarkt

Konečne prišla prvá slnečná a aj teplejšia sobota (21°C), tak sme s radosťou vytiahli naše trochu „uzimené“ bicykle, ktoré netrpezlivo čakali na otvorenie sezóny. Na cyklotúru sa nám ponúkali rôzne možnosti – niektorí naši priatelia sa vydali k Neziderskému jazeru, iní na dunajskú hrádzu alebo do Karpát. My sme sa nakoniec rozhodli pre Schloss Hof v Dolnom Rakúsku. Schloss Hof je barokový komplex zámkov naposledy pekne renovovaný v roku 2002, kde sa organizujú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. V prvý aprílový víkend - ešte v rámci pôstneho obdobia - sa konali už tradičné veľkonočné trhy (Ostermarkt), ktoré sme navštívili aj v minulosti. Na týchto trhoch sa ponúkajú prevažne po domácky zhotovené výrobky súvisiace so sviatkami jari, najmä veľkonočné vajíčka, zajačiky, barančeky a iné. Z celého podujatia bolo cítiť, že Rakúšania si ctia a držiavajú tradície kresťanskej Veľkej noci.
Cestu späť sme zvolili cez Marchegg, Angern, kompou cez rieku Moravu do Záhorskej Bystrice, zastavili sme v rámci pitného režimu U Starého bicykla - a potom cez historický Devín sme sa vrátili domov do Bratislavy.

Súvisiace akcie:
Posledný zimný cyklodeň - vítanie jari na zámku Schloss Hof 20.3.2010
Festival bocianov v Marcheggu, deň hasičov v Bergu a Dni Petržalky 14.6.2008
Angern - 19.6.2005
Naspäť


 
 Bernardcykloklub.sk