B E R N A R D  C Y K L O K L U B  S L O V A K I A
Meno:
Heslo:

Kto sme
O čo nám ide
Cykloakcie roku 2005
Akcie roku 2006
Akcie roku 2007
Akcie roku 2008
Akcie roku 2009
Akcie roku 2010
Akcie roku 2011
Akcie roku 2012
Akcie roku 2013
Akcie roku 2014
Zaujímavosti
Stanovy
Napíšte nám

2% danePriateľské cyklostránky:

Cykloklub Apollo
Klub Bratislavských Turistov
Cykloklub Nižná
Bike Team
CK Svätý Jur
Cyklo Slovakia Bratislava
Cyklopredajňa Športservis
Na petržalskej dunajskej hrádzi 6.11.2008 a 11.11.2008

Petržalka - Bosorka – Vyza – Obrátka – Danubiana - Obrátka - Vyza - Bosorka - Petržalka
Dĺžka trasy: 39 km

Popoludňajší štvrtkový výlet v nezvyčajne teplom počasí (oficiálna maximálna denná teplota bola 19 °C) umožnil pozorovať jesennú prírodu a vodné vtáctvo. Len málo cyklistov a korčuliarov využilo teplé slnečné počasie na aeróbne aktivity na hrádzi. V bufete Obrátka sa stretlo niekoľko cyklo-hobíkov z rôznych klubov. Bol tu aj Milan z cykloklubu Cyklo Slovakia Bratislava. V sobotu 18. októbra 2008 sa na Obrátke pre ich členov a sympatizantov varila fazuľovica a pieklo prasiatko - fotografie.
Pozorovali sme vtákov letiacich nad nami a západ slnka nad Čuňovom, vypočuli sme si množstvo vtipov. Zdá sa, že kvalita piva Topvar sa v poslednom období zlepšila... Oficiálny západ slnka v tento deň bol o 16:25 hod, a tak čoskoro bola tma. Mesiac bol v prvej štvrti – medzi novom a splnom (v tvare písmena D), noc však bola tmavá. Nočná jazda po hrádzi vyžaduje kvalitné osvetlenie. Svetlomet Cubelight Sigma sport s piatimi AA dobíjacími batériami sa osvedčil pre bezpečný a rýchly nočný návrat.
Posledných 16 fotografií je z rovnakej trasy o 5 dní neskôr, kedy do splnu mesiaca chýbali už len dva dni...
Rusovecké jazero nebolo ohradené a kúpali sa v ňom novembroví plavci. Teplota vzduchu bola popoludní 8 - 10 °C. Proti bočnému vetru sa osvedčila čiapka chrániaca uši pred vetrom a súčasne aj hlavu pred dažďom - Gore Helmet Cap, ktorá sa dá kúpiť v Športservise. Vhodná je v prípade nepriaznivého počasia aj pod helmu.

Súvisiace linky: Dunajská hrádza - pravá strana Dunaja, Dunajská cyklomagistrálaNaspäť


 
 Bernardcykloklub.sk