B E R N A R D  C Y K L O K L U B  S L O V A K I A
Meno:
Heslo:

Kto sme
O čo nám ide
Cykloakcie roku 2005
Akcie roku 2006
Akcie roku 2007
Akcie roku 2008
Akcie roku 2009
Akcie roku 2010
Akcie roku 2011
Akcie roku 2012
Akcie roku 2013
Akcie roku 2014
Zaujímavosti
Stanovy
Napíšte nám

2% danePriateľské cyklostránky:

Cykloklub Apollo
Klub Bratislavských Turistov
Cykloklub Nižná
Bike Team
CK Svätý Jur
Cyklo Slovakia Bratislava
Cyklopredajňa Športservis
Cyklovýlety okolo jazier Soľnej komory v Rakúsku, 12.7. – 19.7.2008

Mondsee, Irrsee, Attersee, Wolfgangsee, Fuschlsee, Hallstättersee
Dĺžka trasy: 243 km
Počet účastníkov: 44
Tu sme bývali (Gries):

View Larger Map
V okolí Salzburgu sa nachádza 72 prírodných jazier. Našim cieľom bolo na bicykli spoznať najväčšie a najkrajšie z jazier soľnej komory (Salzkammergut). Cyklovýlet zorganizoval Palo v spolupráci s výkonným výborom Cykloklubu Apollo. Ubytovaní sme boli v penzióne i v stanoch kempingu Nussbaumer v blízkosti jazera Mondsee (Lunárne jazero) pod 600 m vysokou Dračou stenou (Drachenwand) . Mondsee je jazero v súkromnom vlastníctve grófky Nicolette Waechter Floß a v súčasnosti je na predaj. Počas zájazdu boli pripravené alternatívne trasy pre výkonnejších i menej výkonných cyklistov. Počasie je v tomto regióne nestále, jeden deń bol slnečný, dva dni pršalo, ostatné dni bolo polooblačno s občasnými prehánkami. Predpoveď počasia podľa stránky www.wetter.at vyšla (žiaľ) presne.
Hodnotenie: cyklovýlet bol veľmi dobre zorganizovaný, umožnil bicyklovanie v atraktívnom horskom prostredí za nízke ceny s možnosťou varenia stravy z prinesených zásob. Podarilo sa vybaviť možnosť ubytovania za nízke ceny: cena v kempingu: osoba/noc: 4,20 €, stan 2,50 – 5,0 €, cena v penzióne osoba/noc: 20 – 23 €, vrátane raňajok. Cyklisti s protidažďovou výbavou mohli absolvovať kompletný plánovaný program podujatia. Nepriaznivé daždivé počasie ovplyvňovalo najmä pobyt cyklistov v stanoch, ktorí sa však držali statočne. Ďakujeme Paľovi za výbornú organizáciu podujatia, podrobné farebné itineráre, osobné vedenie etáp, technickú a organizačnú pomoc počas celého zájazdu.

Nedeľa: okolo Mondsee a Irrsee (Zellersee): www.mondsee.at, www.zellammooss.at Gries – Sankt Lorenz – Mondsee – Tiefgraben – Oberhofen am Irsee - Zell am Moos – Mondsee - Gries
Zaujímavosti: Prvý spoločný výlet s najväčšou účasťou. Pozreli sme si baziliku v Mondsee a najedli sme sa spoločne na brehu jazera. Bolo zamračené s občasnými prehánkami.
Technické údaje: Vzdialenosť: 51,03 km, priemerna rýchlosť 19,6 km/hod., max. rýchlosť 48,7 km/hod.
GPS záznam a fotografie nedeľa

Pondelok: okolo Attersee: www.attersee.at
Gries – Scharfling – Au - Unterach – Nussdorf – Attersee – Seewalchen – Schörfling - Weyregg – Seefeld – Steinbach – Weissenbach - Gries,
Počas celej cesty pršalo. Niektorí cyklisti sa vrátili od tunela pre cyklistov, ostatní prešli celú trasu. Dážď bol najintenzívnejší posledné 2 hodiny pred cieľom
Technické údaje: Vzdialenosť 74,65 km, priemerna rýchlosť 19,6 km/hod., max rýchlosť 41,2 km/hod.
GPS záznam a fotografie pondelok

Utorok: Salzburg Salzburg autobusový výlet,
prehliadka hradu, starého mesta a návšteva pivárne v kláštore Augustínskych mníchov

Streda: Wolfgangsee
1. variant: Gries – Plomberg – Scharfling – stúpaním cca dva km ku malému jazierku Krotensee – ďalej smer Sankt Gilgen – Abersee – Strobl – Sankt Wolfgang.
Návrat bol rovnakou trasou, nakoľko severozápadný breh je pre strmosť prakticky neschodný a cesta končí za dedinkou Ried. Bolo slnečné počasie, 26 st. C a tak sme sa okúpali v okolí St. Wolfgang.
Technické údaje: Vzdialenosť: 66,66 km, priemerna rýchlosť 17,6 km/hod., maximálna rýchlosť 56,7 km/hod.
GPS záznam a fotografie streda
2. variant (športový): ako prvý variant po Sankt Wolfgang, späť smerom do Stroblu, pred ním v Schwarzenbachu rovno smer Rußbach – v Rußbachu vľavo smerom jazero Schwarzensee – Lugberg – Moosalm – za ním možnosť smerom k Mondsee alebo Attersse. 58 km – absolvovalo 14 cyklistov, bol to náročný športový výkon v horúčave.

Štvrtok: Fuschlsee
Gries – Thalgau – Fuschl am See – Unterdorf – Thalgau - Gries
Zaujímavosti: Schloss Fuschl, Hotel Schloss Fuschl
je legendárny ***** hotel na poloostrove s reštauráciou na vode. Vstup do areálu je len pre hostí.
V daždi sme cez horský priechod prešli do Fuschl am See. Obišli sme jazero a cez Thalgau sme sa vrátili späť do kempingu.
Technické údaje: Vzdialenosť: 50,02 km, priemerna rýchlosť 16,5 km/hod., max. Rýchlosť 51,2 km/hod.
GPS záznam a fotografie štvrtok


Piatok: Hallstättersee www.hallstatt.net
Gries – Scharfling – Sankt Gilgen – Strobl – Bad Ischl– Bad Goisern – Hallstatt, 50 km / 250 m, pre nepriaznivé počasie cesta autobusom
Bad Ischl - letná rezidencia cisára Františka Jozefa a cisárovnej Sissi
Soľná komora odvodzuje svoj názov od ťažby soli pri Hallštate v rokoch 900 až 200 pred n.l. Dodnes sa tu ťaží soľ, ktorá sa odvádza 49 km potrubím až do Ebensee pri Traunskom jazere.
Na bicykli absolvovali rozšírenú trasu smerom tam: Maroš, Milan, smerom späť: Táňa, Katka

Sobota: Traunsee www.traunsee.at
Autobusom sme sa zastavili v malebnom romantickom mestečku Traunkirchen, povozili sme sa loďou po jazere Traunsee, pozorovali sme potápačov, kačičky a lietajúcich mužov.


Súvisiace akcie: Cyklovýlety pod ľadovcom Dachstein


Naspäť


 
 Bernardcykloklub.sk