B E R N A R D  C Y K L O K L U B  S L O V A K I A
Meno:
Heslo:

Kto sme
O čo nám ide
Cykloakcie roku 2005
Akcie roku 2006
Akcie roku 2007
Akcie roku 2008
Akcie roku 2009
Akcie roku 2010
Akcie roku 2011
Akcie roku 2012
Akcie roku 2013
Akcie roku 2014
Zaujímavosti
Stanovy
Napíšte nám

2% danePriateľské cyklostránky:

Cykloklub Apollo
Klub Bratislavských Turistov
Cykloklub Nižná
Bike Team
CK Svätý Jur
Cyklo Slovakia Bratislava
Cyklopredajňa Športservis
Oslavy letného slnovratu vo Vysokej pri Morave 21.6.2008

Berg - Hainburg - Marchegg - Angern - Záhorská Ves - Vysoká pri Morave - Devínska Nová Ves - Devín - Petržalka
Dĺžka trasy: 100 km
Počet účastníkov: 50

Mapa cyklotúry

Tradičný Trojlacový výlet organizoval Cykloklub Apollo. Pozývali a hostili traja Lackovia - členovia Výkonného výboru Cykloapolla. Guláš v pizzerii Žaba (Záhorská Ves), kúpanie v posledný jarný deň, a kultúrny program v obci Vysoká pri Morave mal najkratšiu noc roka ešte viacej skrátiť. Slnko ukázalo svoju silu, a preverilo výdrž cyklistov po každej stránke. Zábava bola vynikajúca, zvečnilo ju niekoľko fotografov. Najzaujímavšie však boli pre mnohých cyklistov vône – vôňa ženy, kvetín, húb; vôňa cigánskej pečienky, langošov, heika...
Do Vysokej pri Morave sa odchádzalo po skupinkách – väčšina cyklistov išla od Hradu Devín, niekoľkí cyklisti išli cez Rakúsko, znovu si pozreli bocianov v Marcheggu, a preplavili sa z Angernu do Záhorskej Vsi kompou (45 km od hraníc v Bergu). Zo Záhorskej Vsi - kde bolo slávnostné uvítanie a klubový guláš - cyklisti pokračovali tromi cestami – po hrádzi, po cykloceste, a po hradskej s možnosťou kúpania v nedalekom štrkovisku. Podľa meteo.sk bola v deň slnovratu popoludní teplota 27 – 30 st. C. Viacero cyklistov zostalo i do ďalšieho dňa, lebo ako sa hovorí – v najlepšom je treba prespať... Nie každý mal šťastie na ubytovanie, 3 penzióny v obci boli beznádejne obsadené už pred podujatím, a tak niektorí prespali v stanoch.
Deň bociana Jána organizovala obec Vysoká pri Morave. Nestihli sme ochutnať ani hochštecké sladké dobroty, keďže nás už čakalo ďalšie podujatie. Tí skalní sa však domov vrátili, pod vedením predsedu Lackazv, až na druhý deň popoludní.
Ďakujeme Lackom za pozvanie, pohostenie a za pekne strávený cyklodeň.

Technické údaje: Vzdialenosť: 99,57 km (48,2 km po Angern), priemerná rýchlosť 22,6 km/hod. (23 km/hod. po Angern), čistý čas jazdy na bicykli: 4 hodiny 23 minút 3 sekundy, maximálna rýchlosť 48,2 km/hod. (CM)


Súvisiace články:
Pálenie Jána, Letný slnovrat, Letný Slnovrat -Sviatok Kupala a Kostramy

Súvisiace akcie:
Angern - Jablonové 1.7. 2006, Angern - 19.6.2005

Naspäť


 
 Bernardcykloklub.sk